Osmaneli de Tayraş için OSB’de ilk kazma vuruldu

Osmaneli de Tayraş için OSB'de ilk kazma vuruldu

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde Selimiye Bölgesinde bulunan Belediye Organize Sanayi içinde, 500 kişiye istihdam imkânı sağlayacak fabrikanın hafriyat çalışması için ilk kazmalar vuruldu.

08 Eylül 2018 - 15:48 - Güncelleme: 09 Eylül 2018 - 10:23

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde Selimiye Bölgesinde bulunan Belediye Organize Sanayi içinde, 500 kişiye istihdam imkânı sağlayacak fabrikanın hafriyat çalışması için ilk kazmalar vuruldu.

 

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde Belediye Organize sanayi bölgesi Selimiye tesislerinde Osmaneli ’ye sosyoekonomik anlamda gelişimini sağlayacak en büyük yatırım 500 kişiye istihdam sağlayacak ve 86 dönüm üzerine kurulacak olan fabrikanın hafriyat çalışması başlatıldı. Türkiye'nin önemli firmalarından olan Atık Yağlar İthalat, İhracat ve Rejenerasyon Tesisleri A.Ş (TAYRAŞ) yapılan duanın ardında kurban kesilerek iş makineleri çalışma başladı.

 

Kurban kesimiyle başlayan çalışmalarda konuşan Tayraş yönetim kurulu Başkanı Mehmet Afşin “ öncelikle böyle mutlu ve heyecanlı bir günde bizleri yalnız bırakmadığınız için  başta sayın belediye başkanımıza, değerli ekibine ve sizlere teşekkür ediyorum.
Bilecik Osmaneli Selimiye köyünde organize sanayi sitesinden almış olduğumuz net 85.000 m2 arazimiz üzerinde kuracağımız baz yağ rafineri tesislerinin ülkemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum .Tesislerimizde kurulacak teknolojiler dünyada geliştirilmiş en son teknolojilerdir .Burada üretilecek ürün grup iki baz yağdır. Baz yağı dediğimiz ürün  tüm yağların ana maddesidir. Bir çok sektörde kullanılan örneğin kozmetikte, motor ve makina yağlarında kullanılan ana üründür . Bu üretilecek ürünün hammaddesi ise atık madeni motor yağlarından oluşmaktadır. Projemiz stratejik bir yatırım projesi olmak ile birlikte çevre dostu bir projedir. Tesislerimizden geri dönüşüm sonucunda çıkan kirli atıklar tesisimizde ayni zamanda enerjide kullanılmaktadır , Yani tesisimizde kullanılan  en son ve modern teknolojinin en önemli özelliği  tamamen  0 atik ve 0 emisyon oluşu, ayrıca doğa ve çevre

dostu oluşu da çok önemlidir.Kullanacağımız teknolojinin gelişmiş ülkelerde bulunan günümüz teknolojilerinden de üstün, modern ve çevre dostu olması önemli bir noktadır.
Tesisimizin bir diğer önemi, ülkemizde ekonomiye büyük katkı sağlayacak ve bölgede yaklaşık 500 yurdum insanına istihdam oluşturacak olmasıdır. Projenin bugünlere ve devamına taşınmasında büyük desteği olan başta hükümet ve devlet büyüklerimiz olmak üzere çevre ve şehircilik bakanlığımıza ve diğer yetkili kurumlarımıza şükranlarımız sunar bize ve ülkemize bir değer kazandırma imkanı verdikleri için ve desteklediklerinden dolayı tekrar teşekkürlerimi sunarım. Bundan sonraki süreçlerde ilerlediğimiz doğrultuda projemiz hakkında gerekli bilgileri de sizler ile paylaşarak tesisimizin bir an evvel işletmeye alınması için çalışmalarımızı hızlıca yürüteceğiz İnşallah yine devlet büyüklerimizin katılımı ile hep birlikte açılışımızı yaparak rafinerimizin çalışmasını hep birlikte izleyeceğiz . Bu arada önemle Tayraş A.S. grubu olarak tüm değerli yatırımcılarına, emek ve katkı veren ekibine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.Bunun bir ekip çalışması olduğunu da özellikle vurgulamak istiyorum , biz çok iyi bir ekibiz bundan dolayı da en kısa sürede tesisimizi hizmete sokacağımıza inanıyorum.Sizlere de katkılarınızdan dolayı tekrardan teşekkür eder ülkemize, bölgemize ve hepimize hayırlı olmasını dilerim.

Programımıza katılan ve bize ev sahipliği yapan başta Belediye Başkanı Münür Şahine Başkan yardımcısı Hayati Kaba ’ya İlçe Başkanı Mefaret Göbekci’ye İl genel Meclis üyesi Hakan Özkan’a ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum dedi

 

 Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Münür Şahin ise “tesisin Osmaneli ye istihdam acısından büyük katkısı olacak. Atık yağların toplanması, taşınması depolanması, konusunda çevreye ve insana zarar vermeden çalışan bir fabrikanın Osmaneli’yle gelmesinden onur duyarız. Fabrikanın kısa bir süre içinde yapılacak olması ve Osmaneli de işsizliğin en aza indirilecek olması da bizleri ayrıca mutlu ediyor. Ben fabrika yapımı için Osmaneli yi seçtikleri için Tayraş yönetim kurulu Başkanı Mehmet Afşin’e ve bugün buraya gelerek İlk kazmayı vurarak başlattığımız fabrika yetkililerine, katılımcılarına teşekkür ediyorum” dedi.

Kesilen kurbanın ve yapılan duanın ardından ilk kazmalar vurularak çalışmalar başladı.

Düzenlenen programa Belediye Başkanı Münür Şahin, Başkan yardımcısı Hayati Kaba, İlçe Başkanı Mefaret Göbekci, İl genel Meclis üyesi Hakan Özkan, Belediye meclis üyeleri, Tayraş yetkilileri katıldı.

Bu haber 3138 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Osmaneli de Otomobil, Ambulansa Çarptı: 1 Yaralı
Osmaneli de Otomobil, Ambulansa Çarptı: 1 Yaralı
orman yangın büyümeden söndürüldü
orman yangın büyümeden söndürüldü